شستن مبل با بخارشو یکی از بهترین روش های شست و شو و تمیز کردن مبلمان است. بخارشو وسیله بسیار مناسب و کاربردی برای شست و شوی مبل ها است . اگر هنگام تمیز کردن مبل به جنس مبل و نوع لکه توجه کافی را نکنید به نتیجه دلخواه خود نمی رسید . بنابراین لازم است برای شستن مبلمان با بخارشو اصول خاصی را رعایت کنید.

 تمیز کردن مبل با بخارشو بسیار کاربردی است و در صورت استفاده اصولی از دستگاه بخارشو می تواند کار تمیز کردن مبل را تا اندازه زیادی راحت تر کند.

در ادامه نحوه ی درست تمیز کردن مبلمان با بخارشو و اصولی که لازم است رعایت کنید را برایتان شرح می دهیم.

با ما همراه باشید…

 

شستن مبل با بخارشو

بخارشو علاوه بر پاک کردن لکه های ایجاد شده و از بین بردن گرد و خاک همه سطوح را ضد عفونی می کنند و بیشتر عوامل بیماری زا را نیز از بین می برند. با انجام چند مرحله ساده ، می توانید لوازم خانگی خود را در خانه تمیز کنید.

نحوه شستن مبل با بخارشو  بر اساس نوع بخارشو و همین طور نوع پارچه مبل متفاوت است. قبل از استفاده از بخارشو ابتدا دفترچه راهنمای دستگاه  را به دقت مطالعه کنید.  ممکن است بر اساس جنس مبل شما برخی مواد شوینده و همچنین درجه های بالای بخار به مبل شما آسیب وارد کند. مثلا در شستشوی مبل مخمل،به دلیل حساسیت پارچه مخمل باید از درجه بخار متعادل استفاده کرد.بنابراین قبل از هر کاری دفترچه را کامل مطالعه کنید.

اگر نتوانستید اطلاعات کامل را از دفترچه ی راهنما ای فیلم های اموزشی دریافت کنید حتما با افراد مطلع مشورت کنید یا مبل های خود را به یک قالیشویی مطمئن به همراه بخارشوهای صنعتیسپارید. 

یکی از خدمات متنوع مجتمع قالی شویی جردن، شستشوی انواع مبلمان و تشک در محل است.

شستن مبل با بخارشو در منزل| شستشوی مبلمان به قیمت مناسب | هوم سرویز

روش شستن مبل با بخارشو

 رعایت مراحل زیر در  تمیز کردن مبل با بخارشو بسیار موثر می باشد.

آماده کردن مبلمان

در اولین قدم برای شستن مبل با بخارشو شما باید با جارو برقی هرگونه گرد و غبار ، زباله ، مواد حساسیت زا ، موی حیوان خانگی ، و آلودگی هایی که ممکن است روی پارچه باشد را تمیز کنید. برخی از این موارد در صورت مرطوب بودن در طی فرآیند تمیز کردن ، می توانند مبل شما را حتی آلوده تر کنند. وقت بگذارید و مطمئن شوید که هر شکافی را تمیز کرده اید. اگر مبلمان دارای بالش یا کوسن است ، آنها را برداشته و از هر طرف آنها جارو برقی بکشید. همچنین حتماً پشت مبلمان را جارو برقی بکشید. 

سعی کنید از اتصالات روی جاروبرقی متناسب با نوع لوازم خانگی که تمیز می کنید استفاده کنید.

از بین بردن لکه ها

جهت شستن مبل با بخارشو ، اگر لکه های ظاهری روی مبل وجود دارد ، قبل از استفاده از بخارشو آن ها را  پاک کنید.

بسیاری از لکه ها مانند مواد غذایی ، خاک و بقیه را می توانید به تنهایی با بخارشو تمیز کنید اما پاک کردن بعضی از لکه‌ها تنها با بخارشو امکان پذیر نیست.بخارشوهای صنعتی ممکن است به راحتی این لکه ها را در شرکت‌های شستشوی مبل یا قالیشویی‌ها پاک کنند ولی برای شستن مبل با بخارشو  در منزل ابتدا باید لکه هایی مثل جوهر ، چای و قهوه و چربی را با روش های مخصوص این لکه ها پاک کنید سپس با بخارشو شستشوی نهایی را انجام دهید.

همچنین بخوانید: روش تمیز کردن لکه قهوه از روی مبلمان

                    پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبلمان

                   خدمات شرکت های قالی شویی 

 

انتخاب دستگاه بخارشو

جهت شستن مبل با بخارشو ، دستگاه مناسب را انتخاب کنید. انواع بخارشو ها وجود دارد. آنها به طور معمول با انواع تجهیزات به کار برده شده در آن ها تقسیم می شوند. بهترین بخارشو ها برای لوازم خانگی ،بخارشو های لوازم خانگی ، بخارشو های پارچه و بخارشو های دستی هستند. بخارشو مخصوص لوازم خانگی بصورت اختصاصی برای این کار ساخته شده اند ، بخارشو پارچه ای برای تمیز کردن پارچه ساخته می شوند و پاک کننده های دستی برای سطوح کوچک و سفت و محکم عالی هستند. بخارشو ها یا باید دستی باشند و یا دارای بند یا شیلنگ جدا شونده باشند. هر کدام را که فکر می کنید روی سطح مبلمان شما بهتر کار خواهد کرد،انتخاب کنید.

  •  از انتخاب بخارشو های بزرگ فرش خودداری کنید. آنها بسیار حجیم هستند و به طور معمول وسیله جانبی جهت تمیز کردن پارچه ندارند.
  •  اگر نمی خواهید بخارشو برای خود بخرید ، می توانید از یکی از فروشگاه ها ، سخت افزارها آن را اجاره کنید.

 

نحوه استفاده از بخارشو

بخارشوی خانگی دارای یک محفظه نگهداری آب و یک شلنگ مخصوص می‌باشد. برای شستن مبل با بخارشوی حتما به کاتالوگ و دفترچه راهنما توجه کنید.

درب محفظه آب دستگاه بخارشوی را باز کرده و با قیف مخصوص آب تمیز را وارد آن کنید.

هیچگاه محفظه را لبریز از آب نکنید.

بخارشوی نیاز به مواد شوینده و پاک کننده ندارد و با ایجاد بخار آب کار تمیز کاری را انجام می دهد بنابراین  از مخلوط کردن ماده شوینده در آب خودداری کنید؛ شستنچند باره ی یک ناحیه راحت تر از آن است که مجبور به شستن ماده شوینده اضافی از پارچه شوید.

سری مخصوص تمیز کردن مبل با بخارشو را وصل کرده و با برداشتن کوسن و پشتی مبلمان کار شستن مبل با بخارشو را شروع کنید.

شستوی مبل با بخارشو را با تمبز کردن کوسن ها آغاز کنید.

 

بگذارید مبلمان شما خشک شود

پس از تمیز کردن تمام پارچه ها با بخارشو ، مبلمان شما برای خشک شدن به زمان نیاز دارد. بسته به اینکه رطوبت بخارشو مورد استفاده شما چقدر است و هوای روزی که مبلمان تمیز می شود ، میزان زمان خشک شدن متفاوت باشد. شما می توانید با استفاده از پنکه ، باز کردن پنجره ، استفاده از خشک کن، روند خشک کردن را سرعت ببخشید تا سرانجام خشک می شود.

 

در ادامه نحوه استفاده از بخارشو در شستن مبل بر اساس جنس پارچه آن را توضیح می دهیم:

 

روش شستن مبل مخمل

استفاده از بخار و یا آب در شستن مبلمان مخمل خیلی توصیه نمی شود. پارچه این نوع مبلمان به دلیل حساسیت و ظرافتی که دارد، باید به نرمی و با مواد پاک کننده ای که آسیبی به بافت اصلی پارچه وارد نمی کند تمیز شود. بنابراین شستن مبل با بخارشو در این نوع مبل ها مستلزم رعایت دقت بالاست.

روش شستن مبل پارچه ای

بیشترین کاربرد شستن مبل با بخارشو برای مبلمان پارچه ای است.

برای این کار بهتر است ابتدا سطح مبلمان را با جاروبرقی از گرد وغبار و آلودگی پاک کنید و سپس در صورت امکان  لکه بری را از روی مبل انجام دهید و بعد از آن تمیز کردن مبل با بخارشو را شروع ‌کنید.

روش شستن مبلمان چرمی

عدم نفوذ آب به داخل مبلمان چرمی تمیز کردن و پاک کردن لکه از روی این نوع مبلمان را ساده کرده است .

ما دمای بالا ، مواد شوینده و آب ممکن است بسته یه نوع چرم به مبل شما آسیب بزند.

بهتر است بنابراین شستن این نوع مبل با بخارشو باید بسیار اصولی صورت گیرد یا بهتر است از روش های دیگر که مخصوص شستن مبلمان چرم است استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه و روش های تمیز کردن و مراقبت از ابن نوع مبل حتما مطالعه کنید. 

روش های تمیز کردن و شستشوی مبل چرم در خانه

راهکار های مراقبت از مبلمان چرم

 

آموزش تمیز کردن مبل چرمی - نحوه شستشوی مبلمان چرم - مبل سنتر

 

 

 اگر چه استفاده از وسایلی مثل بخارشو برای پاک کردن لکه های مبل و فرش کارساز است اما  ممکن است که لکه ها عمیق تر و سخت تر باشند و استفاده از بخارشو تاثیر گذارنباشد.

در این مواقع بهتر است از خدمات شستشوی مبل یک قالیشویی مطمئن کمک بگیرید.

یکی از خدمات متنوع مجتمع قالی شویی جردن، شستشوی انواع مبلمان و تشک در محل است.

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

برای دیدن نرخ رسمی قالیشویی در سایت اتحادیه اینجا کلیک کنید.