You are currently viewing چرم دوزی
چرم دوزی

چرم دوزی

بیشتر در گذشته قالی های ظریف و نفیس را چرم دوزی می کردند. ولی امروزه حتی فرش های ماشینی را نیز چرم دوزی می کنند. در فرش هایی که سبک وزن هستند برای جلوگیری از لوله شدن لبه های فرش آن را چرم دوزی می کنند.

این کار از ابتدای بافت فرش انجام می شود. به دو طرف طول فرش نوارهای باریک 2 تا 4 سانتی متر چرم جهت حفاظت بیشتر از فرش می دوزند. در بعضی فرش ها نیز از ابتدا ی بافت چرم دوخته نمی شود . اگر پس از مدتی که فرش استفاده شد و کناره های فرش به داخل لول شد و  شکل بدی پیدا کرد، تنها چاره ی رفع این مشکل چرم دوزی است.

مزایای این کار

از سر خوردن  فرش های نازک و سبک وزن از روی سرامیک جلوگیری می شود. محل میخ یا سوزن کناره های فرش را با این روش می شود پوشاند. قالیشویی جردن با سالها تجربه در امور مرمت و بازسازی در خدمت مشتریان عزیز می باشد.

ما در مرکز قالیشویی جردن از همکارانی با تجربه و ماهر سود می بریم که در تمامی امور خدمات شستشو و رفو و تعمیرات فرش و قالی توانایی کمک کردن به همشهریان گرامی را دارند.


کامنت بگذارید

اینجا به کامنت ها پاسخ داده می شود!

نگران جواب سوالات خود نباشید، کافی ست سوالات خود را با ما در جریان بگذارید تا پاسخ خود را دریافت کنید، معمولا کمتر از 12 ساعت پاسخ کامنت ها درج می شود. هر سوالی دارید را از ما بپرسید.


5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها