ترمیم فرو رفتگی فرش

اگر اجسام سنگین مثل کمد یا مبل مستقیم روی فرش قرار بگیرند، پرزهای فرش فشرده می شود و روی قالی یا فرش فرورفتگی ایجاد می شود. بهتر است این اجسام را روی فرش قرار ندهیم. ولی  گاهی مجبوریم دکوراسیون خانه خود را طوری ترتیب دهیم که برخی وسایل سنگین بر روی فرش قرار بگیرند.که ظاهر فرش  را زشت می کند.

0 دیدگاه
Read more about the article ترمیم فرو رفتگی فرش
ترمیم فرو رفتگی فرش

انواع تابلو فرش

بافت تابلو فرش با ظرافت خاصی همراه است و زمان بیشتری هم برای بافت آن باید صرف شود. به همین دلیل قیمت تابلو فرش بالاتر است. تابلو فرش مخصوص طبقه متوسط به بالاست و در سبد مصرفی همه خانواده ها قرار ندارد. اگر چه درچند سال اخیر به خاطر قیمت کمتر آن به نسبت فرش دستباف مردم بیشتر تابلوفرش می خرند.

0 دیدگاه
Read more about the article انواع تابلو فرش
انواع تابلو فرش

پاک کردن لکه چای از روی فرش

پاک کردن لکه چای از روی فرش با روش های خانگی و راهنمایی قالیشویی جردن به سادگی امکان پذیر است. چای یکی از نوشیدنی های محبوب در سراسر جهان از حمله ایران است. ریختن چای روی فرش و مبل اتفاق رایجی است. ولی خوشبختانه پاک کردن این لکه کار سختی نیست.

0 دیدگاه
Read more about the article پاک کردن لکه چای از روی فرش
پاک کردن لکه چای از روی فرش

طرح فرش شکارگاه

طرح فرش شکارگاه از دوره صفویه وارد صنعت فرش بافی ایران شد و در قم ،کرمان و اصفهان قالی با صحنه های شکار تولید می شود. شکارگاه یکی از نقشه‌های اصیل در فرش‌های دستبافت ایران می باشد. با توجه به کشفیات باستان شناسان قدیمی ترین صحنه‌های شکار رو فرش در سال 500 قبل از میلاد بر روی قدیمی‌ترین فرش جهان، فرش پازیریک نقش بسته است.

0 دیدگاه
Read more about the article طرح فرش شکارگاه
طرح فرش شکارگاه

هنر زیلو بافی

مهد هنر زیلو بافی شهر میبد یزد می باشد. این هنر زیبا و باستانی که میراثی گرانقدر است نزدیک به فراموشی بود. خوشبختانه عاشقان این هنر گرانبها دست به کار شدند تا آن را حفظ کنند. در این عرصه زنان میبد و اردکان واشکذر و ندوشنی ها سعی کردند تا زیلو وزیلو بافی جان دوباره ای پیدا کند.

0 دیدگاه
Read more about the article هنر زیلو بافی
هنر زیلو بافی

قالیشویی در اسلامشهر

اسلامشهر یکی از شهرستان‌های معروف استان تهران است که در جنوب غرب این استان واقع شده است که از دغدغه‌های اصلی ساکنین اسلامشهر این است که بهترین قالیشویی در اسلامشهر(Carpet cleaning in Islamshahr) کدام است. در این صفحه می‌خواهیم درباره لیست بهترین قالی شویی اسلامشهر مطالبی را به شما بگوییم تا با قالیشویی‌های معروف در اسلامشهر آشنا شوید.

0 دیدگاه
Read more about the article قالیشویی در اسلامشهر
قالیشویی در اسلامشهر