You are currently viewing اعلاشویی فرش
اعلاشویی فرش

اعلاشویی فرش

در این مقاله قصد داریم اعلاشویی فرش را به شما معرفی کنیم. اکثر افراد فکر می‌کنند کارگاه های قالیشویی صرفا یک فعالیت ارائه می‌دهند و آن شستشوی ساده فرش و موکت و.. می‌باشد اما اینطور که فکر می‌کنید نیست. قالیشویی ها برای شستشوی فرش خدمات متفاوتی ارائه می‌دهند که می‌توان به  اعلاشویی فرش،سفید شویی،شستشوی معمولی و.. اشاره کرد. ما در این مقاله قصد داریم اعلاشویی فرش را به شما معرفی کنیم تا اگر این روز ها قصد شستشوی فرش های زیبایتان را دارید انتخاب بهتر و سنجیده تری داشته باشید.

اعلاشویی فرش چیست؟

فرش از گذشته های دور در خانه ما ایرانی ها جزو اصلی ترین اعضای مبلمان بوده و افراد هر خانه در جهت حفظ و نگهداری و تمیز بودن آن تلاش میکنند. اعلاشویی فرش یکی از بهترین روش های شستشوی فرش است و تفاوت قابل توجهی با شستشوی معمولی فرش دارد که به علت هزینه بیشتر آن نسبت به شستشو های ساده عمدتا برای شستشوی قالی های گران قیمت، نفیس و دستبافت مانند فرش های ابریشمی یا فرش هایی که مدت زیادی شسته نشده اند و نیاز به شستشوی بهتری دارند استفاده می‌شود.

اعلاشویی فرش به طور کلی همان شستشوی فرش با بهترین کیفیت می‌باشد که از مواد شوینده و شامپو های مخصوص در دو مرحله برای شستشو استفاده میشود و تمامی کثیفی ها و لکه های فرش را از بین می‌برد.لازم به ذکر است بدانید که اعلاشویی به دو بخش اعلاشویی فرش ماشینی و اعلاشویی فرش دستباف تقسیم میشود.که در ادامه بهتر با تفاوت این دو آشنا میشویم.

مطالب پیشنهادی: خشکشویی فرش در تهران

تفاوت بین شستشوی معمولی و اعلاشویی

اگر درباره تفاوت بین شستشوی معمولی فرش و اعلاشویی اطلاعات کافی ندارید بهتر است بدانید که به گفته کارشناسان قالیشویی جردن تفاوت بین “اعلاشویی فرش” و شستشوی معمولی، معمولاً در تفاوت مواد شوینده است. همچنین بهتر است بدانید که تعداد دفعات شستشوی فرش در زمان اعلاشویی به طور کامل با شستشوی معمولی فرق می‌کند و همچنین جالب است بدانید که نحوه خشک کردن فرش هم در بین این دو مدل از شستشو به طور کامل فرق می‌کند. پس می‌توان نتیجه گرفت که تفاوت در مواد شوینده و تعداد دفعات شستشو و همچنین در بعضی از مواقع در نحوه خشک کردن فرش می‌باشد.

اعلاشویی فرش
اعلاشویی فرش

مواد شوینده در اعلاشویی

در اعلاشویی کارشناسان با توجه به نوع فرش شما، تراکم، نوع نخ استفاده شده و سایر ویژگی هایی که فرش شما را نسبت به سایر فرش ها متمایز می‌کند تصمیم می‌گیرد که از چه نوع ماده شوینده ای استفاده شود تا با کمترین آسیب به فرش بهترین شستشو انجام شود و با استفاده از نرم کننده های مخصوص به بافت فرش آسیبی نرسد. پس در این مواقع حتماً باید اعلاشویی فرش منزل خود را به یک قالیشویی معتبر بسپارید که با سال‌ها تجربه کاری و با سابقه درخشانی که دارند بتوانند مواد شوینده مورد نظر فرش شما را انتخاب کنند.

دفعات شستشو در اعلاشویی

از دیگر تفاوت های شستشوی فرش معمولی با اعلاشویی فرش میتوان به تعداد دفعات شستشو فرش اشاره کرد. در اعلاشویی فرش معمولا برای از بین بردن همه آلودگی ها دو بار فرش شستشو داده میشود تا همه کثیفی ها و لکه ها از بین برده شوند و علاوه بر تمیزی ظاهری فرش همه آلودگی های فرش شما از بین بروند. پس اگر فرش منزل شما بسیار کثیف و آلوده می‌باشد و لکه‌های کثیف بسیار زیادی بر روی آن دیده می‌شود پیشنهاد می‌شود به سراغ اعلاشویی بروید تا فرش منزل شما به طور کامل پاکیزه شود.

نحوه خشک کردن فرش در اعلاشویی

خشک کردن فرش در اعلاشویی یکی از اقدامات مهم است که بسته به ابزار آلات و امکانات هر قالیشویی متغیر است. در روش شستشوی معمولی فرش ها به روش سنتی و در هوای آزاد خشک می‌شوند اما  در اعلاشویی فرش توسط دستگاه های پیشرفته آبگیری و خشک می‌شود.

در روش خشک کردن فرش اعلاشویی شده یکی دیگر از اقداماتی که صورت می‌گیرد اتو کردن فرش به وسیله اتو پرس و بخار زیاد است که عموما به جهت بالا بردن کیفیت ظاهری و براق کردن سطح فرش است و اغلب برای فرش های ابریشمی و دستباف استفاده می‌شود.البته برای فرش های ماشینی که متریال نخ ابریشم یا مشابه آن را هم دارند قابل استفاده است وما در این زمینه از بهترین ابزار آلات و مواد شوینده برای شست و شوی فرش های شما استفاده می‌کنیم.

لیست قیمت قالیشویی

هر ساله اتحادیه قالیشویی تهران نرخ مصوب انواع خدمات قالیشویی را در قالب جدولی در وبسایت خود منتشر می کند. برای مشاهده لیست قیمت قالیشویی امسال دکمه زیر را لمس کنید.

اعلاشویی فرش دستباف

به شستشوی فرش دست بافت همراه با اصول و حفظ متریال فرش به بهترین حالت ممکن اعلاشویی فرش دستباف می‌گویند. فرش دستباف به دلیل گران قیمت بودن و اصالت و ارزش بسیار بالایی که دارد نیاز به شستشوی ویژه ای هم دارد که اعلاشویی فرش آن را برای ما فراهم کرده است. نحوه شستشوی فرش دستباف با توجه به جنس نخ استفاده شده، نوع بافت و گره انجام می‌شود. برای مثال اگر به نوع رنگرزی نخ مصرفی در فرش توجه نشده باشد ممکن است به دلیل واکنش های شیمیایی رنگ های فرش به مواد شوینده واکنش نشان داده و موجب مخلوط شدن رنگهای فرش با یکدیگر شود که یک خسارت جبران ناپذیر می‌باشد.

نوع گره و بافت فرش و میزان قدمت آن هم در شستشو موثر است. اگر فرش شما فرسوده و آسیب  دیده باشد ممکن است حین شستشو بافت فرش از هم گسیخته شود. به همین علت اعلاشویی فرش به کمک ما می آید تا با نظرات کارشناسانه و متریال و دستگاه های درجه یک بهترین شستشو را به ما ارائه دهد. البته لازم به ذکر است که اعلاشویی فرش صرفا مختص به قالی های دستباف نیست و همانطور که قبلا هم گفتیم برای فرش های ماشینی هم قابل استفاده است.

اعلاشویی فرش
اعلاشویی فرش

سفید شویی فرش چیست؟

یکی دیگر از ویژگی های اعلاشویی فرش سفید شویی فرش های رنگ روشن است که در روش معمولی صورت نمی‌گیرد. بنابراین اگر فرش ارزشمند دارید که نیاز به شستشو دارد یا فرشی که کثیفی زیادی دارد پیشنهاد ما به شما اعلاشویی است چرا که نقاط سفید و رنگ روشن فرش شما نیز بهتر از حالت معمول تمیز و شفاف خواهد شد.اعلاشویی باعث می شود تمامی کثیفی های فرش به طور کامل از بین برود و هیچ لکه کثیفی در فرش باقی نمی ماند.

قیمت اعلاشویی فرش

قیمت اعلاشویی فرش بسسته به پارامتر های مختلفی از جمله دستباف بودن یا نبودن فرش، نوع نخ، نوع مواد شوینده مصرف شده، لکه برداری یا سفید شویی و.. متغیر است.همچنین در قالیشویی های مختلف به دلیل تفاوت ابزار کار و مدت زمان شستشو و مصرف آب زیاد تر به دلیل شستشوی چند مرحله ای شاهد تفاوت قیمت خواهیم بود.

با توجه به اینکه اعلاشویی شستشوی دقیق تر و با کیفیت تری به ما ارائه میدهد بدیهی است که قیمت اعلاشویی نسبت به شستشوی معمولی افزایش داشته باشد، اما ما با استفاده از بروز ترین متد شستشو با قیمت های مناسب تری برای شما این امکان را فراهم کرده ایم تا بدون هیچ نگرانی فرش هایتان را به ما بسپرید.

نتیجه گیری

 در این مقاله متوجه شدیم که اعلاشویی فرش یکی از روش های شستشوی فرش است که با شستشوی معمولی تفاوت های عمده ای از جمله مایع شستشو و شستشوی چند مرحله ای و بررسی دقیق کارشناسی شده فرش دارد. خواندیم که  اعلاشویی برای شستشوی فرش های نفیس و گران قیمت بسیار پرکاربرد است. شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و راهنمایی با ما در تماس باشید و یا سوالات خود را در بخش کامنت از ما بپرسید.


کامنت بگذارید

اینجا به کامنت ها پاسخ داده می شود!

نگران جواب سوالات خود نباشید، کافی ست سوالات خود را با ما در جریان بگذارید تا پاسخ خود را دریافت کنید، معمولا کمتر از 12 ساعت پاسخ کامنت ها درج می شود. هر سوالی دارید را از ما بپرسید.


5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها