انواع تابلو فرش

بافت تابلو فرش با ظرافت خاصی همراه است و زمان بیشتری هم برای بافت آن باید صرف شود. به همین دلیل قیمت تابلو فرش بالاتر است. تابلو فرش مخصوص طبقه متوسط به بالاست و در سبد مصرفی همه خانواده ها قرار ندارد. اگر چه درچند سال اخیر به خاطر قیمت کمتر آن به نسبت فرش دستباف مردم بیشتر تابلوفرش می خرند.

0 دیدگاه
Read more about the article انواع تابلو فرش
انواع تابلو فرش

طرح فرش شکارگاه

طرح فرش شکارگاه از دوره صفویه وارد صنعت فرش بافی ایران شد و در قم ،کرمان و اصفهان قالی با صحنه های شکار تولید می شود. شکارگاه یکی از نقشه‌های اصیل در فرش‌های دستبافت ایران می باشد. با توجه به کشفیات باستان شناسان قدیمی ترین صحنه‌های شکار رو فرش در سال 500 قبل از میلاد بر روی قدیمی‌ترین فرش جهان، فرش پازیریک نقش بسته است.

0 دیدگاه
Read more about the article طرح فرش شکارگاه
طرح فرش شکارگاه

هنر زیلو بافی

مهد هنر زیلو بافی شهر میبد یزد می باشد. این هنر زیبا و باستانی که میراثی گرانقدر است نزدیک به فراموشی بود. خوشبختانه عاشقان این هنر گرانبها دست به کار شدند تا آن را حفظ کنند. در این عرصه زنان میبد و اردکان واشکذر و ندوشنی ها سعی کردند تا زیلو وزیلو بافی جان دوباره ای پیدا کند.

0 دیدگاه
Read more about the article هنر زیلو بافی
هنر زیلو بافی

نقوش در فرش ایرانی

هنر قالیبافی یکی از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین هنرهای ایرانی است . به علت زینت دادن خانه ها تنوع نقوش در فرش ایرانی گسترده شد. مردم ایران از گذشته‌های دور، با فرش‌هایی با طرح های مختلف برای پوشاندن سطح خانه خود استفاده می‌کردند.

0 دیدگاه
Read more about the article نقوش در فرش ایرانی
نقوش در فرش ایرانی

فرش های خودرنگ سنگسری

فرش های خودرنگ سنگسری ،فرش هایی با رنگ های طبیعی هستند.که نخ‌های آن مانند بقیه فرش‌ها رنگرزی نمی شوند. این فرش‌ها در برخی نقاط استان سمنان همچون سنگسر و شهمیرزاد و … بافته می‌شوند.

0 دیدگاه
Read more about the article فرش های خودرنگ سنگسری
فرش های خودرنگ سنگسری

جایگاه فرش دستباف ایرانی در جهان

کارشناسان فرش سراسر دنیا می گویند فرش دستباف ایرانی بهترین و زیباترین نوع فرش در دنیاست.فراموش نکنید قالیشویی جردن ،قالیشویی مطمئن با بهترین روشهای شستشو همیشه در صدد حفظ میراث جاودانه این سرزمین میباشد.

0 دیدگاه
Read more about the article جایگاه فرش دستباف ایرانی در جهان
جایگاه فرش دستباف ایرانی در جهان