You are currently viewing خشکشویی فرش
خشکشویی فرش

خشکشویی فرش

تقریباً تمام کارهای ما بر روی فرش‌ها انجام می‌شود و ممکن است بعد از چند ماه فرش‌های منزل به دلیل استفاده زیاد کثیف شود و یا گرد و غبار بر روی آن بشیند. یکی از روش‌های آسان برای شستشوی فرش همان خشکشویی فرش (Carpet Laundry Services) می‌باشد که در این صفحه می‌خواهیم به طور کامل درباره خشکشویی فرش و نحوه آن صحبت کنیم تا به طور کامل با خشکشویی فرش آشنا شوید.

خشکشویی فرش چیست؟

اگر درباره خشکشویی فرش اطلاعات کافی ندارید بهتر است بدانید که به گفته وب سایت قالیشویی جردن خشکشویی فرش یک نوع از انواع و مدل‌های شستشوی فرش می‌باشد و با استفاده از محلول‌ها و پودرهای مخصوص انجام می‌شود.

از مزیت‌های بزرگ خشکشویی فرش این است که شما می‌توانید فرش منزل خود را بدون استفاده از آب و یا با استفاده از چند قطره آب بشویید در کوتاه‌ترین زمان ممکن هرگونه لکه و گرد و غبار را از روی فرش پاک کنید. پس از انجام دادن این کار فرش شما شکل ظاهری از خود می‌گیرد و به طور کامل تمیز می‌شود و همچنین طول عمر با کیفیت آن بیشتر می‌شود.

تاریخچه خشکشویی فرش

خشکشویی فرش تقریباً از دو دهه قبل در میان مردم رواج پیدا کرده است زیرا خشکشویی فرش از بهترین روش‌ها برای از بین بردن لکه‌ها و رفع آلودگی‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌باشد و کمتر از چند دقیقه فرش شسته می‌شود و به هیچ عنوان نیاز به خشک کردن ندارد. همچنین در چند سال اخیر اکثر افراد برای شستشوی فرش‌های خود به سمت این کار آمده‌اند و فرش‌های خود را با این روش‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌شویند.

فرایند خشکشویی فرش چگونه است ؟

اگر درباره فرایندهای خشکشویی فرش اطلاعات کافی ندارید بهتر است بدانید که در اولین مرحله شما باید فرش منزل خود را یک بار در جهت خواب و یک بار در خلاف آن جارو بکشید تا هرگونه گرد و غبار و پرز از بین برود. بعد از انجام دادن این کار شما باید در مرحله دوم از محلول و یا پودرهای مخصوص برای این کار استفاده کنید و آن را حتماً تهیه کنید. پودرها را می‌توانید از فروشگاه‌های معتبر در سراسر کشور تهیه کنید و به این نکته توجه کنید که محلول یا پودر شما نباید از مواد شیمیایی قلیایی برخوردار باشد.

خشکشویی فرش
خشکشویی فرش

زیرا مواد قلیایی واکنش بسیار بدی با الیاف فرش منزل شما نشان می‌دهند و ممکن است در آینده به فرش منزل شما آسیب برسانند. بعد از تهیه پودر و یا محلول مخصوص شما باید در مرحله سوم با استفاده از یک دستکش پودر و یا محلول را بر روی فرش منزل خود بریزید و از یک جاروی کوچک استفاده کنید تا محلول به طور کامل در فرش پخش شود. به این نکته مهم توجه کنید در جاهایی که فرش شما بسیار کثیف است پودر و یا محلول بیشتری بریزید.

مرحله آخر خشکشویی فرش

در مرحله آخر و در نهایت شما باید به محلول اجازه دهید که به مدت حدوداً یک ساعت بر روی فرش شما بنشیند تا تمامی کثیفی‌ها را جذب کند. بعد از گذشت چند ساعت شما باید در آخرین مرحله از جاروبرقی خود استفاده کنید و با حداکثر توان جاروبرقی بکشید تا هیچ لکه‌ای در فرش باقی نماند همچنین بعد از این کار شما باید فرش خود را در معرض هوای آزاد قرار دهید تا کمی نمی فرش از بین برود.

لیست قیمت قالیشویی

هر ساله اتحادیه قالیشویی تهران نرخ مصوب انواع خدمات قالیشویی را در قالب جدولی در وبسایت خود منتشر می کند. برای مشاهده لیست قیمت قالیشویی امسال دکمه زیر را لمس کنید.

بهترین مواد شوینده برای شستن فرش

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که بهترین مواد شوینده برای شستن فرش کدام است و با کدام شوینده می‌توان فرش منزل را با بالاترین کیفیت ممکن شست تا هیچ لکه و کثیفی در فرش باقی نماند. در پاسخ به این سوال بهتر است بدانید که مواد شوینده بسیار زیادی وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن به شستشوی فرش منزل خود بپردازید. اما به طور کلی طبق تجربه قبلی پودر ماشین لباسشویی بهترین ماده شوینده برای شستشوی فرش است زیرا می‌تواند هرگونه کثیفی را از بین ببرد و حتی بهتر از پودر دستی است.

همچنین شما می‌توانید از صابون برای شستشوی با کیفیت فرش منزل خود استفاده کنید و حتی در بعضی از مواقع می‌توانید از شامپوی فرش هم استفاده کنید. به این نکته مهم توجه کنید که بهترین راه برای شستن فرش سپردن فرش منزل به یک قالیشویی معتبر مانند قالیشویی جردن است تا بتواند با بالاترین کیفیت ممکن فرش‌های منزل شما را بشوید.

مطالب پیشنهادی: نحوه شستن مبل با بخارشو

خشکشویی فرش در منزل

اگر به فکر “خشکشویی فرش” در منزل هستید و می‌خواهید فرش‌های منزل خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن با دستگاه‌های مخصوص بشویید تا هیچ زمانی را از دست ندهید پیشنهاد می‌شود با شماره تماس‌هایی که در همین صفحه درج شده است تماس حاصل فرمایید و در هر ساعت از شبانه روز با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا با مشاوره رایگان بهترین تصمیم برای شستشوی فرش خود را بگیرید.

شما می‌توانید شستشوی فرش‌های منزل خود را به قالیشویی معتبر و مجاز جردن بسپارید.مهم نیست که فرش منزل شما از چه جنسی می‌باشد زیرا شما می‌توانید فرش‌های ماشینی و حتی فرش‌های دستباف منزل خود را به قالیشویی معتبر جردن بسپارید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با حداکثر سرعت فرش‌های منزل شما شسته شود.

خشکشویی فرش
خشکشویی فرش

نحوه خشک شویی فرش در خانه

همانطور که در ابتدای این صفحه اشاره شد خشکشویی فرش با استفاده از مواد و محلول‌های خاص انجام می‌پذیرد و با تهیه کردن محلول‌هایی که گفته شد می‌توانید به خشکشویی فرش منزل خود بپردازید. شستن فرش با استفاده از این محلول‌ها بسیار ساده می‌باشد و کمی از آن محلول را باید بر روی نقطه‌ای که بسیار کثیف شده است بریزید و بعد از گذشت چند دقیقه آن را با استفاده از جاروبرقی پاک کنید.

به این نکته مهم توجه کنید که شما باید این محلول را در نقاطی بریزید که از کثیفی بسیار زیادی برخوردار است و می‌تواند به قدرت بالایی که دارد هرگونه آلودگی و گرد و غبار را از بین ببرد. اما در کل پیشنهاد می‌شود شستشوی فرش‌های منزل خود را به یک قالیشویی معتبر که در اتحادیه قالیشویان استان تهران عضو است بسپارید که این قالیشویی می‌تواند قالیشویی جردن هم باشد.

شستشو و خشکشویی فرش

اگر به فکر شستشوی فرش منزل خود هستید و اگر می‌خواهید فرش‌های منزل خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بشویید بهتر است بدانید که حتماً باید فرش‌شویی منزل خود را به یک قالیشویی معتبر بسپارید تا با سابقه درخشانی که دارد بتواند فرش‌های منزل شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت ممکن بشوید.

مشاهده مجوز قالیشویی جردن

خوشبختانه اتحادیه قالیشویی تهران خدمات گسترده ای (از جمله مشاهده قالیشویی های مجاز و لیست قالیشویی های غیرمجاز) را به صورت آنلاین در اختیار کاربران قرار می دهد. با لمس دکمه زیر می توانید جواز قالیشویی حردن را مشاهده کنید.

قالیشویی مجاز جردن با بیش از دو دهه سابقه درخشان در زمینه شستشوی فرش حاضر به خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز در تمامی نقاط استان تهران می‌باشد و شما می‌توانید هر ساعت از شبانه روز با شماره‌های ثبت شده در تماس باشید تا کارشناسان ما شما را به بهترین نحو ممکن راهنمایی کنند و شستشوی فرش‌های خود را تکمیل کنید. این قالیشویی معتبر عضو رسمی اتحادیه قالیشویان استان تهران هم می‌باشد تا با خیال آسوده بتوانید شستشوی فرش‌های خود را به این قالیشوی معتبر بسپارید.

مزیت های خشکشویی فرش چیست؟

اولین و بزرگترین مزیتی که خشکشویی فرش دارد این است که شما می‌توانید هرگونه آلودگی و گرد و غبار را از روی الیاف‌های فرش منزل خود پاک کنید و به راحتی می‌توانید لکه‌های سفت و سخت بر روی فرش خود را پاک کنید. دومین مزیت این کار مربوط به هزینه بسیار کم آن می‌باشد که شما می‌توانید با هزینه بسیار ناچیز این کار را انجام دهید و جزو ارزان قیمت‌ترین روش‌های شستشوی فرش می‌باشد.

مزیت بعدی این کار مربوط به سادگی آن است زیرا شما می‌توانید بدون نیاز به تجهیزات خاص به این کار بپردازید. علاوه بر آن از دیگر مزیت‌های اصلی خشکشویی فرش این است که شما می‌توانید با این کار بوی بد و نامطبوع فرش را از بین ببرید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن این کار را انجام دهید.معایب خشکشویی فرش چیست؟

اگر درباره معایب خشکشویی فرش اطلاعات کافی ندارید بهتر است بدانید که در این مواقع ممکن است به بافت‌های فرش منزل شما آسیب بسیار جدی وارد شود زیرا محلول‌هایی که برای این کار استفاده می‌شود در بعضی از مواقع ممکن است کیفیت لازم را نداشته باشد و در نهایت به فرش منزل شما آسیب می‌رساند. نکته بعدی این است که ممکن است الیاف‌های پشمی سازگاری با این محلول‌ها نداشته باشند و بعضی از چربی‌ها و مایعات دیگر بر روی فرش شما باقی بماند به عنوان مثال در این مواقع ممکن است لکه‌های قهوه و یا آبمیوه به راحتی پاک نشود.

جمع بندی

در این صفحه به طور کامل به مزیت‌ها و معایب اصلی خشکشویی فرش اشاره شد و متوجه شدید که خشکشویی فرش با چه موادی و به چه صورتی انجام می‌شود که می‌توانید تمامی سوالات مربوطه را در بخش کامنت از متخصصین با تجربه قالیشویی جردن بپرسید.


کامنت بگذارید

اینجا به کامنت ها پاسخ داده می شود!

نگران جواب سوالات خود نباشید، کافی ست سوالات خود را با ما در جریان بگذارید تا پاسخ خود را دریافت کنید، معمولا کمتر از 12 ساعت پاسخ کامنت ها درج می شود. هر سوالی دارید را از ما بپرسید.


5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها