You are currently viewing شستشوی صندلی ماشین

شستشوی صندلی ماشین

توشویی اتومبیل یا شستشوی صندلی ماشین  کار چندان سختی نیست و شما به راحتی می‌توانید با راهکار های ساده قالیشویی جردن صندلی‌های پارچه‌ای اتومبیل خود را را تمیز کنید.

صندلی های ماشین در معرض آلودگی و گرد و غبارند. بهتر است هر شش ماه صندلی ها را تمیز کنید . اگر دوست ندارید هر بار برای تمیز کردن صندلی های اتومبیل خود به کارواش مراجعه کنید و ترجیح می دهید خودتان به ضد عفونی و تمیز کردن آن ها بپردازید ، در ادامه با ما همراه شوید.

شستشوی صندلی ماشین

  • به طور خلاصه ابتدا باید از جارو برقی استفاده کنید تا گرد و غبار را از صندلی های ماشین پاک کنید.
  • بعد مقدار کمی از محلول‌های تمیز کننده روی صندلی‌ها بریزید و با کمک برس نرم یا مسواک شروع به پاک کردن لکه ها کنید.
  • پس از آن با استفاده از یک حوله مرطوب تمامی لکه‌ها از صندلی شما تمیز شوند. 

برای اینکه لکه ها راحت تر پاک شوند و پاک کردن آن ها وقت کم تری از شما بگیرد، بهتر است به محض کثیف شدن صندلی ها لکه‌ها را از روی آن بزدایید.

برای شستشوی صندلی خودرو مراحل زیر را دنبال کنید.

۱- صندلی‌های ماشین را جارو بکشید

قبل از اینکه مراحل شستشوی صندلی ماشین را آغاز کنید، باید به کمک جارو برقی تمام گرد و غبار را از روی صندلی بزدایید. تمام درز های ماشین را تمیز کنید.

همچنین بخوانید روش تمیز کردن لکه قهوه از روی مبلمان

۲- مقدار کمی از مواد شوینده را روی صندلی‌ها بریزید

دقت داشته باشید که حتما از پودرهای مخصوص صندلی پارچه ای خودرو استفاده کنید. تمیزکننده‌های چند کاره مناسب این کار نیستند.
محلول را به آرامی روی سطحی که می‌خواهید تمیز کنید، اسپری کنید. چهار یا پنج اسپری کافی خواهد بود.

شستشوی صندلی ماشین به روش خشکشویی و ضد عفونی کردن تشک ماشین | قالیشویی افرا

جایگزین‌های مواد شوینده ی شیمیایی 

می توانید به جای مواد شوینده شیمیایی از مواد طبیعی استفاده کنید. در این صورت هم در هزینه صرفه جویی می کنید هم احتمال اینکه پارچه صندلی خودروی شما آسیب ببیند کم تر می شود.علاوه این مواد آسیبی به ریه ی شما  و محیط زیست نمی زنند.

شستشوی صندلی ماشین با استفاده از سرکه 

سرکه سفید برای تمیز کردن پارچه‌ها بسیار مناسب است. یک فنجان یا ۲۵۰ میلی لیتر سرکه را به همراه چند قطره صابون را درون ظرف بریزید و سپس ۴ لیتر آب گرم به آن اضافه کنید.
از این محلول روی صندلی بریزید و با برس یا مسواک سطح مورد نظر را تمیز کنید. در آخر برای پاک کردن محلول از آب استفاده کنید. در نهایت با یک پارچه تمیز (بهتر است حوله میکروفایبر باشد) محل را خشک کنید. 

شستشوی صندلی ماشین با استفاده از جوش شیرین 

جوش شیرین یکی از گزینه های مناسب برای پاک کردن لکه های صندلی ماشین می باشد. شما می‌توانید از جوش شیرین برای شستشوی صندلی خودرو استفاده نمایید و از شر بوی بد ماشین خلاص شوید.
 یک چهارم فنجان جوش شیرین با ۲۵۰ میلی لیتر یا یک فنجان آب گرم را با هم مخلوط کنید. لایه ای نازک از این مخلوط را روی صندلی بریزید. از یک مسواک لطیف یا برس نرم استفاده کنید تا بتوانید لکه‌ها را از روی صندلی پاک نمایید.
این کار می‌تواند لکه های سخت و مقاوم را به راحتی پاک کند. این مخلوط را به مدت ۳۰ دقیقه روی محل مورد نظر قرار دهید. بعد از نیم ساعت، لکه را با یک حوله پاک کنید.

همچنین بخوانید پاک کردن لکه چای از روی مبل

 

۳ – استفاده  از یک برس یا مسواک قدیمی 

به محض اسپری شوینده مخصوص، منطقه را به خوبی با برس یا مسواک قدیمی تمیز نمایید. بهتر است برس یا مسواک شما نرم و لطیف باشد تا به پارچه صندلی آسیب وارد نشود. همچنین دقت کنید که نباید از برس های مخصوص فرش استفاده نمایید چرا که این‌ها می توانند به الیاف پارچه صندلی صدمه بزنند.  توجه داشته باشید که قبل از خشک شدن، تمامی مواد شوینده را با آب از روی صندلی پاک کنید تا به آن نچسبد. به کمک یک حوله از جنس فایبر، گرد و غبار را از روی صندلی پاک کنید و اجازه بدهید صندلی خشک شود.

ممکن است لازم شود چند بار این قرایند را تکرار کنید تا صندلی شما به طور کامل تمیز شود و لکه ها پاک شوند. 

۵- در آخر صندلی ها را دوباره جارو بکشید 

پس از این که تمام لکه ها را از روی صندلی‌ها پاک کردید،  دوباره به کمک جاروبرقی، صندلی را تمیز کنید.
این کار کمک می‌کند که هر رطوبت و یا تمیزکننده خشک شده از روی سطح مورد نظر پاک شود. حتما به صندلی ها اجازه بدهید خشک شوند.

ضدعفونی کردن صندلی ماشین

 

 

 

………………………………………………………………………………………………………………………………….

 

برای دیدن نرخ رسمی قالیشویی در سایت اتحادیه اینجا کلیک کنید