You are currently viewing رفوگری فرش
رفوگری فرش

رفوگری فرش

در بعضی از مواقع ممکن است به فرش دستباف و یا ماشینی منزل شما آسیب وارد شود که در این مواقع حتماً به فکر رفوگری فرش افتاده‌اید. در این صفحه می‌خواهیم درباره این موضوع مطالب مفیدی را به شما عزیزان بگوییم تا اگر قصد به ترمیم فرش خود را گرفته‌اید بتوانید با یک قالیشویی معتبر در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

رفوگری فرش

فرش ها یکی از با ارزش ترین وسایل منزل است که از گذشته مورد توجه افراد قرار گرفته است و فرش ها میتوانند نقش بسیار مهمی در دکوراسیون و همچنین تزئین خانه داشته باشند .با توجه با اینکه امروزه فرش ها از قیمت های بالایی برخوردار هستند اگر به هر دلیل اتفاقی از قبیل پوسیدگی ، سوختگی و … برای فرش شما بیافتد قطعا جایگزین کردن آن با یک فرش نو هزینه ای سنگین بر دوش شما میگذارد .

اگر همچین اتفاقی هایی برای فرش شما نیز افتاد میتوانید از مهارت رفوگری فرش استفاده کنید و زیبایی را دوباره به فرش های خود بازگردانید البته باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که رفوگری فرش یک کار کاملا حرفه ای و تخصصی است که اگر توسط افراد ماهر و با تجربه صورت نگیرد باعث آسیب رسیدن بیشتر به فرش میشود به همین دلیل شما میتوانید فرش های خود را به قالیشویی با تجربه جردن بسپارید تا بهترین نتیجه را بگیرید .

لیست قیمت قالیشویی

هر ساله اتحادیه قالیشویی تهران نرخ مصوب انواع خدمات قالیشویی را در قالب جدولی در وبسایت خود منتشر می کند. برای مشاهده لیست قیمت قالیشویی امسال دکمه زیر را لمس کنید.

ترمیم یا رفوگری فرش چیست؟

رفوگری فرش یکی از خدماتی است که امکان حفظ و نگهداری طولانی مدت فرش را برای شما فراهم میکند قبل از هرچیزی باید بدانید که ترمیم و رفوگری فرش به منظور برطرف کردن مشکلاتی همچون سوختگی ، پارگی ، کجی و آسیب های دیگر انجام میشود .همانطور که در بالاتر نیز اشاره شد این کار یک کار بسیار حرفه است که حتی خیلی از قالی بافان حرفه ای نیز توان انجام این کار را ندارند پس بهتر است حتما فرش را به فرد متخصص بسپارید .

مطالب پیشنهادی: قالیشویی در محل

اموزش نحوه رفوگری فرش  

این کار بدون داشتن علم کافی امکان پذیر نیست پس شما باید قبل از انجام این کار دانش کافی به این شغل را به دست آورید و تنها راهی که شما میتوانید به انجام این کار مسلط شویط آموزش در کنار دست فردی با تجربه و متخصص است. در کشور مراکز بسیاری است که رفوگری و ترمیم فرش های ماشینی ، دستباف و ابریشمی را به طور کامل یه شما آموزش میدهندشما هرچند فقط یکبار باید پشت فرش های خود را چک کنید تا اگر مورد مشکوکی از پوسدگی را مشاهده کردید بتوانید از پوسیدگی آن جلوگیری کنید قابل ذکر است که تنها راه برای تشخیص پوسیدگی پشت فرش است .

قیمت رفوگری فرش

هزینه “رفوگری فرش” به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد به طور مثال نوع آسیب دیدگی و مقدار آسیب دیدگی فرش یکی از عوامل تعیین کننده هزینه رفوگری فرش دستباف هست. همانطور که گفته شد هزینه‌ها متفاوت است مثلاً هزینه رفوع کردن فرش سوخته با ترمیم کردن ریشه قطعاً متفاوت است. مورد بعدی ماشینی و یا دستباف بودن فرش است که قطعاً قیمت ترمیم فرش ماشینی خیلی کمتر از ترمیم فرش های دست بافت است زیرا رفوگری فرش‌های ماشینی توسط دستگاه‌های صنعتی انجام می‌شود اما ترمیم فرش‌های دستی باید توسط متخصصان و هنرمندان با تجربه انجام شود تا آسیبی به بافت‌های فرش وارد نشود.

علت دیگری که باعث اختلاف قیمت در ترمیم و یا رفوگری می‌شود جنس فرش است به طور مثال هزینه ترمیم کردن فرش ابریشم بسیار بالاتر است فرش‌های ماشینی و دستبافت است .یکی دیگر از عواملی که باعث این اختلاف قیمت می‌شود عمق آسیب دیدگی است یعنی اگر آسیب دیدگی فرش بسیار بالا باشد طبیعتاً زمان بیشتری برای ترمیم نیاز دارد پس دستمزد رفوگر فرش نیز بسیار بالاتر می‌رود .

ما شعــبه دیگـری نداریــم.

قالیشویی جردن یکی از قدیمی ترین قالیشویی های تهران با شبکه گسترده ای از مشتریان است، همین موضوع سبب شده تا افراد زیادی از نام “قالیشویی جردن” سو استفاده کنند و حتی وب‌سایت به نام ما راه اندازی کنند. Jordaniran.com تنها وب‌سایت قالیشویی جردن است./.

شماره تلفن رفوگری فرش

همانطور که گفته شد ممکن است در بعضی از مواقع فرش دستباف و یا ماشینی منزل شما آسیب ببیند و یا بسوزد که در این مواقع حتماً باید به فکر رفوگری قالی باشید. اما سوالی که ممکن است برای شما مشتریان عزیز پیش بیاید این است که کدام قالیشویی می‌تواند رفوگری فرش را با بالاترین کیفیت ممکن انجام دهد و آیا قالیشویی معتبر در تهران وجود دارد که بتواند این مسئولیت سنگین را بر عهده بگیرد.

در پاسخ به این سوال مهم بهتر است بدانید که قالیشویی جردن یکی از قدیمی‌ترین و بهترین قالیشویی‌ها برای رفوگری قالی می‌باشد که شما می‌توانید زمانی که فرش ماشینی و یا دستباف خود که آسیب دید به این قالیشویی برای رفوگری مراجعه کنید. قالیشویی جردن از بهترین و ماهرترین افراد که تخصص ویژه‌ای در روفوگری فرش دارند استفاده می‌کند که می تواند به راحتی تمامی آسیب‌هایی که به فرش منزل شما وارد شده است را ترمیم و یا تعمیر کند. شماره تماس این قالیشویی در همین وب سایت ثبت شده است که می‌توانید به صورت ۲۴ ساعته با کارشناسان و متخصصین این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

رفوگری فرش
رفوگری فرش

رفوگری فرش در منزل

یکی از مهمترین سوالاتی که مشتریان از قالیشویی جردن می‌پرسند این است که آیا می‌توان رفوگری فرش را در منزل انجام داد و آیا همان کیفیت رفوگری در کارخانه قالیشویی را دارد یا خیر. در پاسخ به این سوال مهم متخصصین قالیشویی جردن می‌گویند که حتماً رفوگری قالی خود را به یکی از کارخانه‌های قالیشویی معتبر و قدیمی مانند قالیشویی جردن بسپارید. دلیل این موضوع این است که در کارخانه قالیشویی جردن دستگاه‌های پیشرفته و جدیدی وجود دارد که امکان حمل آن به منزل افراد نیست و حتماً باید برای رفوگری قالی آن را در کارخانه انجام داد.

اما بعضی از افراد هستند که با وسایل رفوگری قدیمی کار رفوگری و ترمیم فرش را انجام می‌دهند که به گفته کارشناسان قالیشویی جردن معمولاً این روفوگری ضد استانداردهای امروزی است و ممکن است آسیب بیشتری هم به فرش منزل شما وارد کند. پس می‌توان نتیجه گرفت که در این مواقع حتماً باید به فکر رفوگری قالی در کارخانه باشید تا فرش منزل شما به صورت کامل ترمیم شود و مانند روز اول تحویل مشتریان گردد.

چرا قالیشویی جردن؟

دلیل اینکه مشتریان قالیشویی جردن را انتخاب می کنند چیست؟ فرق ما با بقیه دقیقا در چیست؟ دکمه زیر را لمس کنید.

پوسیدگی فرش

یکی از مهمترین آسیب‌هایی که ممکن است به فرش منزل شما وارد شود این است که بعد از گذشت چند سال فرش منزل شما پوسیده می‌شود و ظاهر و کیفیت اولیه خود را از دست می‌دهد که در این مواقع حتماً باید به فکر ترمیم فرش باشید. به گفته کارشناسان قالیشویی جردن معمولا فرش‌های دستباف به دلیل آنکه بافت‌های بسیار حساسی دارند زودتر پوسیده می‌شوند و حتماً باید فرش‌های دستباف را به طور کامل رسیدگی کرد.

به عنوان مثال یکی از راه‌های جلوگیری از پوسیدگی فرش دستباف این است که در دوره‌های منظم و به صورت مرتب باید آن را بشویید و با استفاده از لوازم مخصوص باید این کار را انجام دهید. همانطور که گفته شد فرش دستباف از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل است که در هنگام شستشو باید از مواد شوینده بسیار مخصوصی استفاده شود تا به بافت این فرش آسیب جدی وارد نشود. اما زمانی که فرش دستباف شما دچار پوسیدگی شد حتماً باید به ترمیم فرش دستباف بپردازید تا مانند روز اول نو شود.

وسایل مورد نیاز رفوگری فرش

یکی از متداول‌ترین سوالاتی که مشتریان از قالیشویی جردن می‌پرسند این است که وسایل مورد نیاز رفوگری فرش کدام است و با چه وسایلی می‌توان به ترمیم فرش آسیب دیده پرداخت. در پاسخ به این سوال مهم بهتر است بدانید که به گفته کارشناسان قالیشویی جردن در هنگام رفوگری قالی از وسایل و ابزارهای بسیار زیادی استفاده می‌شود که هر کدام وظیفه بسیار مهمی را در قبال رفوگری فرش دارند. اما مهم‌ترین وسایل در هنگام رفوگری فرش مربوط به قیچی پرداخت کردن فرش و سوزن و همچنین شانه می‌باشد که جزو متداول‌ترین وسایل رفوگری فرش است و حتماً از این موارد استفاده می‌شود.

مزیت ترمیم فرش

اگر درباره مزیت ترمیم کردن و یا تعمیر کردن فرش منزل خود اطلاعات کافی ندارید بهتر است بدانید که این کار از مزیت بسیار بزرگی برخوردار است. مزیت رفوگری کردن فرش تنها یک چیز می‌باشد و آن هم این است که شما با ترمیم کردن فرش منزل دیگر نیاز به هزینه کردن برای خرید فرش جدید را ندارید. به زبان ساده باید بگوییم که با ترمیم کردن فرش منزل می‌توانید در تمامی هزینه‌های خود در هنگام خرید فرش صرفه‌جویی کنید.

تجربه قالیشویی جردن نشان داده است که اکثر افراد زمانی که فرششان آسیب می‌بیند به فکر خرید فرش جدید می‌باشند و می‌خواهند هزینه اضافی انجام دهند تا فرش جدیدی تهیه کنند. اما با وجود متخصصین با تجربه جردن دیگر نیاز به خرید فرش جدید نیست و اگر متوجه آسیب جدی در فرش منزل خود شدید فقط کافی است به فکر رفوگری فرش منزل خود باشید زیرا می‌توانید به راحتی فرش منزل خود را تعمیر و یا ترمیم کنید که قالیشویی جردن این کار را برای شما انجام می‌دهد.

مطالب پیشنهادی: نرخ قیمت قالی شویی

سوختگی فرش

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای فرش منزل شما اتفاق بیفتد و بسیار دردسرساز شود مربوط به سوختگی فرش منزل شما می‌باشد. اگر درباره سوختگی فرش منزل خود اطلاعات کافی ندارید بهتر است بدانید که معمولاً زمانی که زغال بر روی فرش منزل شما می‌افتد این اتفاق برای فرش رخ می‌دهد و رنگ فرش کمی زرد و یا عمق آن خالی می‌شود.

همچنین در بعضی از مواقع ممکن است این اتفاق بر اثر ریختن خاکستر سیگار بر روی فرش اتفاق بیفتد که در این مواقع معمولاً به گفته کارشناسان قالیشویی جردن رنگ فرش کمی متمایل به زرد می‌شود و با دقت فراوان می‌شود آن را پیدا کرد. اما سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که در این مواقع با چه روش‌هایی می‌توان این سوختگی فرش را از بین برد و آیا رفوگری فرش می‌خواهد.

از بین بردن سوختگی ذغال در فرش

همانطور که در قبل اشاره شد زمانی که زغال داغ بر روی فرش دستباف و یا ماشینی منزل شما بیفتد باعث می‌شود که عمق آن به صورت کامل بسوزد و رنگ فرش در قسمتی که سوخته است زرد خواهد شد که در این مواقع حتماً باید به ترمیم فرش خود بپردازید. بهتر است بدانید که روش‌های خانگی گوناگونی وجود دارد که این رنگ زرد را به طور کامل از روی فرش پاک کنید اما به این شرطی که عمق سوختگی زیاد نباشد. شما باید در اولین قدم بررسی کنید که آیا محل سوختگی عمقش زیاد است یا خیر و اگر متوجه آن شدید که عمق سوختگی آنچنان زیاد نیست به روش‌هایی که در ادامه گفته می‌شود دقت کنید.

اولین روش برای از بین بردن رنگ زرد سوختگی فرش این است که از یک تکه پیاز استفاده کنید. برای انجام دادن این کار کافی است که یک برش از پیاز را بر روی محل سوختگی فرش قرار دهید و بگذارید چند ساعت در آن باقی بماند و بعد از گذشت چند ساعت ممکن است زردی فرش از بین برود. اگر این کار را انجام دادید و متوجه شدید که همچنان زردی فرش در قسمت سوختگی باقی مانده است حتماً به فکر رفوگری فرش باشید.

رفوگری فرش
رفوگری فرش

سوختگی فرش با اتو

یکی دیگر از دلایل دیگری که فرش منزل شما نیاز به رفوگری دارد این است که اتوی داغ بر روی فرش شما گذاشته شده است که معمولاً این اتفاق در فرش‌های دستباف بیشتر می‌افتد. همانطور که اشاره شد فرش‌های دستباف از بافت بسیار حساسی تشکیل شده‌اند که اگر اتوی داغ بر روی آنها قرار بگیرد ممکن است بسوزد به تبدیل به رنگ زرد شود. اما سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که در این مواقع با چه روش‌هایی می‌توان سوختگی فرش دستباف را از بین برد و آیا روش خاصی وجود دارد.

در پاسخ به این سوال مهم بهتر است بدانید که به گفته قالیشویی جردن اگر متوجه شدید که سطح سوختگی فرش دستباف بسیار زیاد شده است حتماً به فکر رفوگری فرش دستباف باشید. اما اگر سطح سوختگی کم بود و یا به زبان ساده عمق سوختگی آنچنان زیاد نبود در این مواقع می‌توانید از یک تکه یخ هم استفاده کنید و آن را بر روی محل سوختگی قرار دهید تا زردی رنگ فرش از بین برود. اما اگر متوجه شدید که همچنان فرش سوخته باقی مانده است حتماً باید با کارشناسان قالیشویی جردن در تماس باشید‌.

ترمیم و رفوگری فرش سوخته

همانطور که در ابتدا اشاره شد یکی از آسیب‌هایی که ممکن است به فرش منزل شما وارد شود سوختگی است که بر اثر افتادن زغال داغ و یا خاکستر سیگار اتفاق می‌افتد. معمولا زمانی که این اتفاق برای فرش منزل می‌افتد مشتریان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به فکر رفوگری قالی خود هستند.

در این مواقع معمولا کارشناسان و متخصصین در اولین قدم سعی بر این دارند که سوختگی فرش را به طور کامل جدا کنند و با استفاده از قیچی محل سوختگی را به طور کامل جدا می‌کنند. دلیل انجام دادن این کار این است که باید به طور کامل بافت‌های سوخته فرش از محل‌های سالم جدا شود و بعد از جدا کردن کارشناس معمولاً فرش را به طور کامل ترمیم می‌کند تا جای سوختگی فرش به طور کامل پاک شود.

بهترین قالیشویی رفوگری

اگر فرش دستباف و یا ماشینی منزل شما دچار آسیب‌های جدی شده است و اگر می‌خواهید فرش منزل خود را رفوگری و یا ترمیم کنید شاید برایتان سوال پیش بیاید که بهترین سایت و بهترین قالیشویی برای ترمیم فرش دستباف کدام است و به کدام سایت می‌توان برای رفوگری فرش تماس گرفت. در پاسخ به این سوال بهتر است بدانید که شما باید ترمیم فرش دستباف خود را حتماً به یک متخصص حرفه‌ای در این حوزه بسپارید که سال‌ها تجربه کاری در این زمینه را دارد تا بتواند فرش منزل شما را به درستی ترمیم کند.

کارخانه قالیشویی جردن با بیش از نیم قرن تجربه کاری در زمینه رفوگری فرش آماده همکاری و ترمیم فرش‌های سوخته و یا آسیب دیده شما می‌باشد که می‌توانید با خیال آسوده تمامی مشکلات فرش خود را به متخصصین این مجموعه بسپارید. مهم نیست که چه اتفاقی برای فرش دستباف و یا ماشینی منزل شما افتاده است زیرا شما می‌توانید تمامی آسیب‌های فرش منزل خود را برای تعمیر و ترمیم به قالیشویی مجاز جردن در تهران بسپارید. کافی است با شماره‌های ثبت شده در همین وب سایت تماس حاصل فرمایید و با مشاوره رایگان به فکر ترمیم فرش منزل خود باشید.

نتیجه گیری

در این صفحه به طور کامل به “رفوگری فرش” و یا رفوگری قالی اشاره شد و متوجه شدید زمانی که فرش شما نیاز به تعمیر داشت باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به فکر ترمیم آن باشید و به جای خرید فرش جدید می‌توانید آن را به سادگی و با کمترین هزینه ترمیم کنید. شما می‌توانید تمامی سوالات خود را در بخش کامنت از متخصصین با تجربه ما بپرسید.


کامنت بگذارید

اینجا به کامنت ها پاسخ داده می شود!

نگران جواب سوالات خود نباشید، کافی ست سوالات خود را با ما در جریان بگذارید تا پاسخ خود را دریافت کنید، معمولا کمتر از 12 ساعت پاسخ کامنت ها درج می شود. هر سوالی دارید را از ما بپرسید.


5 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها