You are currently viewing پاک کردن لکه قهوه از روی مبلمان

پاک کردن لکه قهوه از روی مبلمان

پاک کردن لکه قهوه از روی مبلمان

اکثر افراد تجربه ریختن چای و قهوه را روی لباس یا مبل را دارند. پاک کردن لکه قهوه از روی مبلمان با ترفند های قالیشویی جردن بسیار راحت است. قهوه یکی نوشیدنی‌های محبوب در سراسر جهان است. میلیون‌ها نفر در دنیا روز خود را با خوردن یک فنجان قهوه  شروع می‌کنند. با این حال، مسئله‌ای که وجود دارد این است که این نوشیدنی‌لکه‌های سرسختی را از خود به جای می‌گذارند.

اگر مبلمان‌تان گران قیمت است یا می خواهید هیچ اثری از لکه چای باقی نماند ، توصیه می‌کنیم که برای از بین بردن این لکه‌ها، حتما  مبل خود را به  یک قالیشویی مطمئن بسپارید و از خدمات حرفه‌ای آن ها استفاده کنید. یکی دیگر از خدمات متنوع مجتمع قالی شویی جردن، شستشوی انواع مبلمان و تشک در محل است.

اما اگر برای از بین بردن لکه  قهوه از روی مبلمان به دنبال راهکار های ساده‌تری هستید و یا لکه ی قهوه به تازگی ایچاد شده، این مطلب را دنبال کنید.این لکه‌ها بسیار قوی هستند و از این رو نمی‌توان به راحتی آنها را پاک کرد. 

تمیز کردن مبل با سرکه سفید و نکاتی که قبل از آن باید بدانید

راهکار های پاک کردن لکه قهوه از روی مبلمان

اگر ناگهان فنجان قهوه از دستتان رها شد سریع دست به کار شوید و تا زمانی که قهوه خشک نشده با چند برگ دستمال کاغذی رطوبت قهوه را بگیرید. نگران نباشید قهوه به این سادگی ها  نفوذ نمی کند و وقت برای تمیز کردن لکه قهوه تازه دارید .ساده ترین راه پاک کردن با دستمال کاغذی است.

روش پاک کردن انواع لکه ها از روی مبل چرم طبیعی و مصنوعی

استفاده از سفیده تخم مرغ برای از بین بردن لکه قهوه از روی مبل

بهتر است برای پاک کردن لکه قهوه از روی مبل از پاک کننده های طبیعی استفاده کنید. یکی از این ماده ها که معمولا همیشه در یخچال هر خانه ای پیدا می شود، تخم مرغ است. برای تمیز کردن لکه قهوه از روی مبل ابتدا سفیده یک تخم مرغ را جدا کنید و آن را بهم بزنید تا یکنواخت شود. سپس کمی آب گرم به آن اضافه کرده و با یک پارچه یا حوله تمیز از خارج به داخل لکه بکشید و آن را کاملا پاک کنید. در آخر، با حوله نم دار محل لکه را چند مرتبه تمیز کنید تا تخم مرغ ها پاک شوند.

همچنین بخوانید : پاک کردن لکه ی جوهر از روی فرش

از بین بردن لکه قهوه از روی مبل با خمیر سرکه

برای تمیز کردن لکه قهوه از روی مبل از یک لکه بر بی ضرر یعنی سرکه استفاده کنید . برای این کار ابتدا به اندازه مساوی آب و سرکه سفید را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس به این محلول پودر لباس شویی اضافه کنید تا یک خمیر نرم بدست آید. این خمیر را روی لکه قرار دهید و با یک مسواک تمیز روی آن بکشید. تا لکه کاملا پاک شود. قبل از اینکه از خمیر سرکه استفاده کنید مقداری از آن را روی قسمت پشتی مبل امتحان کنید. برخی از پارچه های رویه مبل حساس هستند و سرکه می تواند رنگ پارچه را از بین ببرد.

استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن لکه قهوه از روی مبل

احتمالا می دانید که جوش شیرین در پاک کردن انواع زیادی از لکه ها موثر است. این پودر جادویی برای تمیز کردن لکه قهوه از روی مبل هم عالی است. اول لکه را با اسپری آب کمی نم دار کنید و بعد روی آن جوش شیرین بریزید. ۵ دقیقه بعد با یک حوله تمیز از خارج به داخل لکه بکشید تا آن را کاملا پاک کنید. به همین سادگی می توانید از شر لکه های زشت قهوه روی مبل خلاص شوید.

چند نکته مهم 

  • وازلین نیز برای تمیز کردن لکه چای و قهوه از روی مبلمان کاربرد دارد. کافی است که به جای آب در ترکیبات بالا از وازلین استفاده کنید. آن وقت دیگر به راحتی می‌توانید اسکاج را روی مبلمان حرکت دهید.
  • آب لیمو مفید است و به خاطر داشته باشید از حوله پنبه ای یا دستمال نرم تمیز استفاده کنید.
  • این روش‌ها را آنقدر تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

این ها چند روش خانگی و ساده برای پاک کردن لکه‌ی قهوه از روی مبلمان هستند. اما اگر از نتایج راضی نیستید و اگر این لکه ها از بین نرفتند یا ردی از آن ها به جا ماندنگران نباشید. می‌توانید با یک قالیشویی حرفه ای و معتبر تماس بگیرید.قالیشویی جردن با روش های پیشرفته و مقرون به صرفه به شستشوی مبلمان در محل می پردازد.

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

برای دیدن نرخ رسمی قالیشویی در سایت اتحادیه اینجا کلیک کنید.